Kemal Hamamcıoğlu ile Yazma Korkusu


Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

6 Ocak - 23 Mart

Her Pazartesi 19.00 - 22.00

İlham nedir? Bulunur mu, beklenir mi, yaratılır mı? Kendi hikayeni ve dilini yazarak, yaşayarak nasıl bulursun? Şiir nedir, ne değildir? İlk romanını yazarken neleri hatırlamalısın? Defolu bazı işler neden kusursuzdur? Yazma korkusu nasıl yenilir? Yazabilmek için korkuları aşmak mı, korkulara alışmak mı gerek?

Korkuyorum. Çok korkuyorum! Yazmak istiyorum. Sadece yazmak... Ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Kimse bana inanmıyor. Ben kendime inanıyorum! Bazen anlatmak istiyorum. Anlatamıyorum! Bağırıyorum. Sesim hiç çıkmıyor!

Yazmak istiyorum.Sadece yazmak. Yazmak, sevdiğine kavuşmak gibi. Çok sevmek, durmadan düşmek gibi…durmadan yazmak istiyorum. İlham bir geliyor, ansızın kaçıyor. Çok kötü yazıyorum. Çok kötü! Nereden başlamalıyım? Susmak istemiyorum artık! Yazacağım! Sadece yazacağım! Bu hayatta benimde bir sözüm var!

Benim bir kalbim var… Ah kalbim…

İlk oyunumu askerde yazdım. Yazdıklarımı kimse okumasın diye buzdolabında saklıyordum. Çok öfkeli ve çok yalnızken yazmaya başladım.Yazmasam ne olurdu, hayatın neresinde dururdum bilmiyorum.

12 haftalık workshopta kendi deneyimlerimden ve ilham aldığım isimler ve anlardan yola çıkarak; yazmak isteyenlerle, yazamadan duramayanlarla yazma korkusuyla baş etme yollarını keşfetmek için oyunlar oynayacağım. Mutlu çocuklar gibi oyunlar oynayacağız. Atölyede çalışma fırsatı bulacağım katılımcılardan, atölye sonunda belirleyeceklerimle sezon içinde Toy İstanbul'da beraber proje üreteceğiz.

*Atölyemiz ücretlidir.

*Atölyemize katılım sağlayabilmeniz için başvuru formunu detaylıca doldurmanız gerekmektedir. Atölyemizin kontenjanının kısıtlı olduğunu, sizler hakkında fikir sahibi olabilmek için başvuru formlarını incelediğimizi hatırlatmak isteriz.